Akcje specjalne

Logo dostawcy Rusza akcja Aktywny Weekend z Suzuki

WP.PL | dodane: 2014-05-27 (10:11)

Bieszczady, a może Mazury? Które miejsce wybrać na cel weekendowych wojaży, mając do dyspozycji samochód? Odpowiedzi na te pytanie udzielą w najbliższym czasie reporterzy WP.PL, którzy osiem weekendów spędzą, podróżując do najciekawszych miejsc Polski. Akcja jest przeprowadzana na zlecenie firmy Suzuki Motor Poland.

Marta Legieć i Maciej Wesołowski odwiedzą osiem niezwykle atrakcyjnych obszarów Polski. Będą to: Bieszczady, Suwalszczyzna, Pomorze, Żuławy, Sudety, Świętokrzyskie, Roztocze i Mazury. Dziennikarze na bieżąco będą relacjonować, co ciekawego można zobaczyć w każdym z tych miejsc.

Niezwykłe trasy, zachwycające atrakcje

- Na szlaku ich podróży znajdą się między innymi takie atrakcje jak: Wielka pętla bieszczadzka, czyli blisko 150-kilometrowa trasa pozwalająca w jeden dzień objechać Bieszczady, zachwycający bogactwem fauny Śnieżnicki Park Krajobrazowy czy kryjący wiele tajemnic Kompleks Sztolni Walimskich - mówi Katarzyna Tabor, Specjalista ds. Realizacji Projektów Sprzedażowych w Departamencie Akcji Specjalnych WP.PL. - Do każdego z tych miejsc dotrą Suzuki SX4 S-CROSS  - dodaje.

Reporterzy będą podróżować wraz z rodzinami. Marta z mężem, a Maciej z żoną i dzieckiem. Dzięki temu sprawdzą, które z atrakcji turystycznych i sportowych są dobrą propozycją dla całej rodziny. Ich wrażenia z trasy zamieszczane będą w sekcji Aktywny Weekend z Suzuki, którą stworzyliśmy w serwisie Turystyka.wp.pl. Oprócz tekstów relacje będą zawierały zdjęcia i wideo. Wszystko po to, by jak najlepiej pokazać urok zwiedzanych miejsc.

Kim są nasi reporterzy?

Marta to geograf i dziennikarka, która pisze odkąd pamięta. Pracowała między innymi w telewizji TVN, „Dzienniku Bałtyckim” oraz Radiu ARnet. Nieprzerwanie poszukuje interesujących miejsc, które później opisuje na łamach magazynów podróżniczych i lifestylowych, takich jak na przykład najstarszy polski magazyn dla miłośników podróżowania „Poznaj Świat”.

Maciej jest dziennikarzem uzależnionym od podróży, spotkań z ludźmi, ekstrawaganckiej kuchni i gór. Publikował do tej pory między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Wprost” i magazynie „National Geographic Traveler”. Jego reportaże znalazły się także w zbiorach „Tu drzwi trzeba otwierać powoli” i „Grzech jest kobietą”. Odwiedził blisko 60 krajów.

Test Suzuki i konkurs

W sekcji specjalnej publikowane będą również artykuły poświęcone interesującym miejscom w Polsce. Zamieścimy w niej ponadto materiały dotyczące samochodu  Suzuki SX4 S-CROSS, w tym test redakcyjny, a także widżet pogodowy. Dla czytelników przewidzieliśmy dodatkowo konkurs, w którym do wygrania są między innymi bony paliwowe.

Sekcja oraz konkurs są promowane za pomocą kampanii reklamowej na stronach WP.PL. Akcja jest również wspierana przez działania redakcyjne. Reporterzy w pierwszą podróż wyruszyli 27 maja. Ich wojaże internauci będą mogli śledzić do końca lipca.