Program ma na celu przybliżenie rzeczywistości osób, które dotknęła choroba. Publikowane artykuły i materiały video redakcja konsultuje ze znanymi ekspertami - Katarzyną Miller, psycholożką i psychoterapeutką oraz Zbigniewem Lwem-Starowiczem, psychiatrą, psychoterapeutą, seksuologiem. Redaktor prowadzącą projekt jest Katarzyna Krupka, dziennikarka medyczna od lat związana z WP abcZdrowie.
– W programie chcemy pokazywać naszych bohaterów przez pryzmat ich możliwości, a nie ograniczeń. Wiemy, że takich osób jest więcej - zwyczajnych, ludzkich, skromnych, którzy robią niesamowite rzeczy i dzięki którym możemy spojrzeć na osoby z niepełnosprawnościami inaczej – mówi Katarzyna Krupka, dziennikarka WP abcZdrowie.
– Tworząc drugi odcinek w ramach projektu, chcieliśmy pokazać jak bardzo niesprawiedliwie my, jako społeczeństwo, traktujemy osoby z zespołem Downa. W pierwszej odsłonie skupiliśmy się na osobach żyjących z wirusem HIV, obalając jednocześnie krzywdzące ich stereotypy – mówi Dorota Mielcarek, szefowa WP abcZdrowie.
Reportaże dostępne na stronie https://zludzkatwarza.abczdrowie.pl/
Pierwszy odcinek „Plus czy minus” udowodnił, że wirus HIV to nie wyrok, a osoby zakażone mogą prowadzić satysfakcjonujące życie na wielu płaszczyznach pod warunkiem, że poddadzą się leczeniu. W kampanii społecznej bohaterowie przekonywali, że jest to kluczowe.
Drugi odcinek „Z Ludzką Twarzą: Niezwykle zwyczajni" poświęcony jest osobom, które dokonują realnej zmiany w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami, pokazując ich codzienność, przybliżając odbiorcy ich osobowość i to, kim naprawdę są. Czytelnicy poznają historię Michała, który pomimo swoich słabości, tworzy muzykę, którą porusza wielu ludzi. Swoją energię przenosi na innych – i to jest prawdziwa kwintesencja jego osobowości.
Nowe odcinki pojawiają się co miesiąc, a każdy z nich dotyczył będzie innego bohatera.