23.04.2021 Biuro Prasowe WP

„Drużyna Mistrzów” nowym cyklem WP SportoweFakty

23 kwietnia w serwisie WP SportoweFakty wystartował cykl „Drużyna Mistrzów”. To seria osobistych opowieści o drodze na szczyt i najtrudniejszych momentach w karierach wybitnych polskich sportowców.

Cykl ruszył 23 kwietnia i ma zakończyć się przed startem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Teksty publikowane będą co tydzień. Na specjalnej podstronie projektu WP SportoweFakty - Drużyna Mistrzów, czytelnicy zobaczą karty, które systematycznie będą odsłaniać się, ukazując zdjęcie kolejnego autora-sportowca. Każda następna postać będzie niespodzianką dla użytkowników. Serię otwiera Robert Lewandowski, uznany za najlepszego piłkarza świata. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski opowiada o swojej zawiłej i niezwykłej ścieżce do panteonu gwiazd światowego futbolu.

Pochodzę z normalnej rodziny, szedłem taką samą ścieżką, jak tysiące podobnych do mnie dzieciaków. Swoje pierwsze pieniądze zarobiłem malowaniem płotu u sąsiadów. Jako nastolatek dostawałem stypendia w klubach, kilkaset złotych miesięcznie. Zanim wyjechałem do Poznania grać w Lechu, w czasie studiów, mieszkałem z Anią w komunalnym, 44-metrowym mieszkaniu czytamy w autorskim artykule Roberta Lewandowskiego.

­– Nasi czytelnicy wracają na WP SportoweFakty, bo poszukują informacji o sukcesach, porażkach, zmaganiach swoich idoli. Chcą doświadczać emocji, które zapewniają gwiazdy sportu. To skłoniło nas do zbudowania niezwykłej reprezentacji. Chcieliśmy „dać” naszym użytkownikom ich ulubieńców. Stworzyliśmy Drużynę Mistrzów, składającą się z najwybitniejszych polskich zawodniczek i zawodników. Namówiliśmy ich do opisania na naszych łamach swojej drogi na sportowy szczytmówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP SportoweFakty. Teksty mają ten niezwykły walor, że zawierają często bardzo osobiste, zaskakujące wyznania. Jestem przekonany, że to nie lada gratka nie tylko dla czytelników, którzy na co dzień śledzą zmagania sportowedodaje.

WP SportoweFakty to największy w kraju serwis sportowy, odwiedzany codziennie przez 1,5 mln realnych użytkowników.

zobacz również
22.04.2021 Biuro Prasowe WP

Wirtualna Polska zakończyła budowę testowej farmy fotowoltaicznej dla jednej ze swoich serwerowni. Farma będzie zasilać infrastrukturę holdingu jeszcze w tym miesiącu.