24.09.2020 Biuro Prasowe WP

Liderzy polskiej gospodarki otrzymali nagrody money.pl

Redakcja money.pl po raz drugi wyróżniła liderów polskiej gospodarki, ludzi i firmy, które stawiają na przedsiębiorczość, nowoczesność i innowacyjne technologie.

Ze względu na pandemię oraz kryzys gospodarczy tegoroczne nagrody mają szczególny charakter. Gala finałowa odbyła się 23 września podczas Kongresu Impact w Warszawie.

Kapituła nagród money.pl musiała w tym roku wybrać nie tylko najlepszych przedstawicieli polskiej gospodarki, ale także firmy, które najlepiej poradziły sobie z epidemią koronawirusa i wyszły z kryzysu obronną ręką. Wybrała ona zwycięzców w kategoriach: Technologia roku, Firma roku oraz Człowiek roku. Po raz pierwszy swoją nagrodę specjalną przyznał też redaktor naczelny money.pl, Sebastian Ogórek. Na gali poznaliśmy również firmę, która otrzymała nagrodę specjalną z okazji 25-lecia Wirtualnej Polski. Wręczyła ją Joanna Pawlak, prezes WP Media SA.

W kategorii Technologia roku zwyciężyła polska firma Genomtec ID, która zmieściła profesjonalne laboratorium w jednym małym urządzeniu. Opracowana technologia pozwala na wykonanie testu na koronawirusa i wynik w zaledwie 11 minut, a jego realizacja kosztuje jedynie kilkadziesiąt złotych. Urządzenie wielkości smartfona oferuje także możliwość wykonania szeregu innych badań. Nagrodę wręczył prof. Alojzy Nowak, rektor UW.

Statuetkę w kategorii Firma roku odebrał zespół lekarzy i naukowców Warsaw Genomics, który na co dzień specjalizuje się w przeprowadzaniu testów genetycznych wykrywających prawdopodobieństwo chorób onkologicznych. Wraz z początkiem pandemii firma błyskawicznie zmieniła swój profil działania i skupiła się na zapewnieniu dostępności testów molekularnych pozwalających na potwierdzenie lub wykluczenie aktywnego zakażenia koronawirusem.

Kapituła nagrody zdecydowała, że tytuł Człowieka roku symbolicznie otrzymają wszystkie osoby z sektora publicznego i prywatnego, które wspierają polską gospodarkę podczas pandemii.  To m.in. programiści, prawnicy, urzędnicy i ekonomiści, którzy każdego dnia walczą o zachowanie setek tysięcy miejsc pracy, jak również przedsiębiorcy i osoby pracujące w sektorze usług i zdrowia, które od kilku miesięcy zapewniają dalsze funkcjonowanie gospodarki i w trakcie pandemii pomagają tysiącom osób.

Nagrodę specjalną redaktora naczelnego money.pl otrzymał Rafał Brzoska, prezes firmy Inpost, która konsekwentnie od 20 lat zmienia branżę logistyczną, oferując profesjonalne usługi kurierskie i wprowadzając nowoczesne rozwiązania na wielu rynkach. Podczas pandemii Paczkomaty Inpost zyskały miano najbezpieczniejszego sposobu dostarczania przesyłek i pomogły wielu przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności w trakcie kryzysu.

Nagrodę 25-lecia Wirtualnej Polski otrzymała firma CD Projekt, która swoją działalność rozpoczęła od niewielkiej dystrybucji. Dzisiaj jest niekwestionowanym liderem w swojej branży, marką rozpoznawalną na całym świecie, na której produkty czekają miliony ludzi. Firmę wyróżniono za wytrwałość, dążenie do doskonałości, stosowane technologie i ciągłe wdrażanie innowacji.

Galę finałową, podczas której przyznano nagrody money.pl odbyła się 23 września w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Po wręczeniu nagród zwycięzcy wzięli udział w debacie „Kto przetrwał gospodarczego wirusa?”. Uroczystość była częścią Kongresu Impact’20 Connected Edition driven by Metropolia GZM, który odbywa się w Warszawie w dniach 23-24 września.

W skład Kapituły Nagrody weszli: Joanna Pawlak (Wirtualna Polska Media), Jadwiga Emilewicz (Ministerstwo Rozwoju), Michał Brański (Wirtualna Polska Holding), Dariusz Blocher (Budimex), Rafał Sonik (Gemini Holding), Maciej Kawecki (WSB), Paweł Borys (PFR), Artur Kazienko (Kazar), Sebastian Ogórek (money.pl), Krystian Wolak (Impact).

Każdego dnia money.pl dociera do ponad 1 mln Polek i Polaków. Ułatwia im poruszanie się po świecie finansów i prawa, przybliża informacje biznesowe z kraju i ze świata, notowania giełdowe, kursy walut i wskaźniki gospodarcze. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w sierpniu 2020 roku serwis odwiedziło 7,9 mln realnych użytkowników.

zobacz również
22.09.2020 Biuro Prasowe WP

Redakcja Wirtualnej Polski rusza z akcją „Dbaj, nie panikuj”, w której przedstawia aktualne informacje nt. koronawirusa, przydatne infografiki oraz umożliwia zadawanie nurtujących pytań.

22.09.2020 Biuro Prasowe WP

Hasłem przewodnim jesiennej kampanii wizerunkowej platformy do odbioru tradycyjnej telewizji w wersji online jest „WP Pilot – Nowy sposób na telewizję bez kabla”.