05.03.2021 Biuro Prasowe WP

Prezes Wirtualna Polska Holding wyróżniony w konkursie Przedsiębiorca Roku EY

Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding, otrzymał Nagrodę specjalną w konkursie Przedsiębiorca Roku 2020. Plebiscyt organizowany jest przez firmę EY.

Nagroda specjalna trafiła w ręce Jacka Świderskiego. Odczytując werdykt Andrzej Jacaszek z ICAN Institute podkreślał, że to wyróżnienie za 16-letnią drogę od start-up do największej polskiej firmy internetowej.

- Bardzo państwu dziękuję za to wyróżnienie. Jestem prezesem spółki publicznej i mam ten obowiązek i przywilej, że raz do roku piszę list do akcjonariuszy. Wczoraj skończyłem go pisać. Przyrównuję w nim internet do przerębla, do którego przypłynęły wszystkie ryby - mówił przyjmując statuetkę Jacek Świderski.

Publikacja listu wraz z wynikami finansowymi Wirtualnej Polski Holding zaplanowana jest na 30 marca.

Prezes spółki, dziękując za wyjątkowe wyróżnienie, stwierdził, że to efekt pracy całego zespołu i obywateli WP.

- Pewnie część z państwa myśli, że przedsiębiorcy internetowi, a jest ich tu kilku na sali, mieli w ubiegłym roku łatwiej. Mieli ten covidowy wiatr w plecy. Zgodzę się, że ja miałem łatwiej, ale my mamy duży biznes turystyczny, miałem jednak łatwiej, bo w Wirtualnej Polsce mamy wyjątkowych obywateli – stwierdził Jacek Świderski. Podziękował też swojej partnerce za wsparcie.

EY Przedsiębiorca Roku to jedyna na tak dużą skalę międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs wypełnia misję wspierania, rozwoju i promocji najbardziej wartościowych firm prywatnych.

Gratulujemy!

zobacz również
04.03.2021 Biuro Reklamy WP

Największy wygrany 2020 roku? Digital. Oczywiście w szerokim pojęciu, bo każda z jego gałęzi wytypowała wielkich wygranych, jak i spektakularne porażki, ale czy można się dziwić?

23.02.2021 Biuro Prasowe WP

Wiosna w Telewizji WP przebudzi widzów z zimowego snu. Ramówkę wypełnią nowe, inspirujące produkcje własne oraz dobrze znane już widzom formaty.