27.04.2022 13:00 - 15:00 Webinar

WP Digital Day: Konsument: "Przychodzi Polak do lekarza"

27 kwietnia 2022 r. (środa)
13:00 - 15:00

 

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które znejdziecie w załączniku:

Przychodzi Polak do lekarza i co dalej? Sprawdziliśmy, na jakie dolegliwości skarżą się Polacy po pandemii. Jak się okazuje, Polacy są narodem schorowanym, codziennie towarzyszą nam bóle brzucha i pleców. Ogromna część z nas zmaga się również z nadciśnieniem i wróciła do nałogów.

Pobierz raport: KLIK

Prelegenci

Michał Siegieda

Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Wirtualna Polska Holding w Wirtualna Polska Media

W latach 1998 - 2016 dziennikarz m.in. Telewizji Polskiej, Telewizji Puls, Radia Eska, Radia Plus. Absolwent politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2013 roku nagrodzony tytułem "Publicysta Ekonomiczny Roku" przyznawanym przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich. Uczestnik programu stażowego International Visitor Leadership Program, organizowanego przez Departament Stanu USA. Jako trener od 2016 roku współpracuje z Fundacją Szkoła Liderów. Ukończył kurs London School of Public Relations.

Piotr Pilewski

redaktor naczelny Money.pl w Wirtualna Polska Media

Dorota Mielcarek

Redaktor Naczelna WP abcZdrowie w Wirtualna Polska Media

Michał Domaszewski

Internista

Tomasz Karauda

Lekarz Kliniki Pulmonologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. N. Barlickiego nr 1 w Łodzi, lekarz oddziału COVID

Magdalena Krajewska

Lekarz rodzinny

Katarzyna Dubno

Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w Adamed Pharma

Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia w firmie Adamed Pharma - wiodącej polskiej firmie farmaceutyczno-biotechnologicznej. Członek Zarządu Fundacji Adamed, której flagowym programem jest ADAMED SmartUP, program dla młodzieży uzdolnionej w kierunku nauk ścisłych i przyrodniczych. Wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego. W Polskiej Radzie Biznesu  pełnomocnik zarządu ds. promocji przedsiębiorczości. Wiceprzewodnicząca Rady Konsultacyjnej ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Członek Rady Biznesu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Anna Rulkiewicz

Prezes Grupy LUX MED

Prezes Grupy LUX MED, Członek Zarządu Konfederacji Lewiatan, Prezes Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. Jest również wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pełni funkcję członka Rady Nadzorczej Banku Handlowego SA (Citi Handlowy) i członka Rady Programowej studiów MBA prowadzonych przez Szkołę Główną Handlową i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Uczestniczy w pracach zespołu problemowego ds. usług publicznych powołanego w ramach Rady Dialogu Społecznego. Absolwentka Stanford Executive Program na Stanford University Graduate School of Business i Executive Program na Singularity University w Santa Clara w Kalifornii. Jest także absolwentką Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu w Hamburgu, studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń przy Instytucie Francuskim.

Ewa Wietrak

Prezes Zarządu Nutropharma

Z wykształcenia farmaceutka, z zamiłowania promotorka karmienia piersią, naukowo zakręcona na punkcie mleka kobiecego. Od lat tworzy formuły suplementów diety i przekonuje, że można to robić mądrze i z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych produktów, w tym chronionej patentem formuły preparatu Femaltiker. Szczególnie interesuje ją epigenetyka – czyli nauka o tym, jak oszukać genetyczne przeznaczenie. W ramach pracy doktorskiej na wydziale lekarskim sprawdzała klinicznie, dlaczego stosowanie DHA w ciąży ma sens. Bierze udział w projektowaniu badań klinicznych i publikacji ich wyników. Angażuje się w akcje społeczne i związane z edukacją zdrowotną, jak: „Mleko Mamy Rządzi”, „Koniec zabawy w chowanego”, „Zaufaj mojej wiedzy, jestem farmaceutą”. Od 20 lat w branży farmaceutycznej w dziale badań i rozwoju firmy Nutropharma, a od niedawna również Prezes Zarządu Spółki. 

Nasze wydarzenia